דמיון-מודרך - פשוט לי עם רלידמיון מודרך הינו כלי טיפולי עוצמתי, המשתמש בדמיון כדי לאפשר לאדם לתקשר עם עולמו הפנימי, לחבר בין המודע והלא מודע ברמות העמוקות ביותר, ולשנות כל תחום בחייו בו הוא מרגיש לא שלם.

המדע כבר מכיר בכוחו של הדמיון, כמשפיע על התהליכים הפיסיים והנפשיים של האדם. מחקרים מדעיים הוכיחו מכבר, כי המוח האנושי אינו יודע להבחין בין דמיון למציאות, ומגיב אליהם באופן זהה. לדוגמא: אם נדמיין שיחה אם אדם קרוב ואהוב, גופנו יגיב בתחושות רגשיות וגופניות כאילו אדם זה יושב מולנו כעת. אם נדמיין כי אנו אוכלים עוגת שמרים במילוי שוקולד, שעכשיו יצאה מהתנור והריח פשוט משגע אותנו ומעורר בנו חשק לאכול, גופנו יגיב מיד בהפרשת ריר בפה ואנזימי עיכול בקיבה, כהכנה לעיכול העוגה.

באמצעות הדמיון המודרך, המנחה מדריך את האדם או הקבוצה לרגיעה ולהרפיה, לדמיין מצבים וסיטואציות (כמו סרט) באמצעות מגוון החושים, תוך שליטה ועירות מוחלטת של האדם. ישנם תהליכים מודרכים בהם האדם רק מקשיב ואינו משתף בתהליך ההדמיה, ומאידך, ישנם תהליכים מורכבים יותר בהם מתנהלת שיחה במהלך ההדמיה. כל אחד יכול להתנסות בה, והיא ניתנת ליישום בקלות גם אצל ילדים, אשר יכולת הדימויים שלהם רבים ומגוונים.

דמיון מודרך מבוסס על חוק הרוח הבסיסי ש”מחשבה יוצרת מציאות”, מעין “נבואה המגשימה את עצמה”. באמצעות יצירת מצבים בדמיון ושימוש במשאבים אשר קיימים בתוכנו ניתן:

    לשחרר את העבר – חוויות ואירועים, אשר חווינו בעבר והשאירו בנו חותם, בין אם במודע או שלא במודע, ממשיכים להשפיע עלינו ולנהל אותנו עד היום, ולעיתים קרובות יוצרות קשיים רגשיים, מחלות פיסיות ומחסומים בתחומים רבים בחיינו. באמצעות הדמיון המודרך ניתן לחזור אחורה בזמן, לאתר את שורש הבעיה, לעבד זכרונות קשים וכואבים, לשנות אמונות שליליות ודפוסי חשיבה מגבילים, להתבונן עליהן מחדש ולשחררם (ראה שיטת “המסע).

     ליצור את העתיד – ליצור אותו כפי שהיינו רוצים שיראה (על הנחה זו מבוססים הספר והסרט “הסוד”).

    לקבל תשובות והכוונה – ליצור קשר עם החכמה הפנימית שלנו, המדריכים שלנו, הילד הפנימי שבנו, האני העליון שלנו ועוד, ולקבל תשובות והכוונה לשאלות המעסיקות אותנו.

      לעורר מודעות – לעצם היותי, לבחירותי, לדרך התפתחותי, לשאיפותי וחלומותיי…

      ליצור מקום משלנו – ליצור מקום שבו אנו מתמסרים ומרגישים בטוחים, שלווים ורגועים.

הדרך בה אנו מתנהלים בעולם, משקפת את סך האמונות והחוויות שרכשנו במהלך חיינו. דמיון מודרך מאפשר לנו לשנות אמונות, תפיסות, מחשבות, רגשות, ודרכי התנהלות, ואף לרפא ברמה הפיסית והאנרגטית, ומכאן להשיג שליטה בחיינו בכל תחום. בשיטה זו ניתן לטפל ב:

√      מחלות קשות וכאבים (אונקולוגים רבים מפנים כיום חולי סרטן להשתמש בדמיון המודרך ככלי עזר לריפוי).

√      להחלמה לאחר תאונות.

√      מערכות יחסים וזוגיות.

√      לחץ דם גבוה.

√      לקראת לידה, תחרויות או אירועים מרגשים.

√      טראומות, פוביות, פחדים וחרדות.

√      התמכרויות והרגלים.

√      פרידה ואובדן.

√      בעיות קשב וריכוז.

√      חוסר ערך ובטחון עצמי.

√      בעיות חברתיות.

√      אמונות מגבילות.

√      תכנון, מימוש והגשמת מטרות וחלומות.

√      מודעות והתפתחות אישית.

 אני מזמינה אתכם לפגישה אישית, בכל נושא המעסיק אתכם בשלב זה בחייכם או להצטרף לקורס “פשוט לתקשר פשוט, לפתח את היכולת הטבעית שלכם לתקשר ולקבל מסרים בעבור עצמכם ויקירכם, על-מנת שתוכלו ללכת את דרככם ביתר קלילות ושמחה.

 לקביעת מועד לפגישה / להצטרף לקורס: דברו איתי.

  

שלכם באהבה

רלי


תגובות

דמיון מודרך — אין תגובות

הגיבי

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>