קערה-טיבטיתטיפול בצליל הינו טיפול וריפוי באמצעות תדר המוזיקה. ישנם צלילים שגורמים לנו להתכווץ כגון: אזעקה, פיצוץ, גירוד ציפורן על לוח וכו’; לעומתם ישנם צלילים שנעימים לנו כגון: פכפוך מים, ציוץ ציפורים ,רחש גלי הים, קולות הדולפינים וכו’.

מזה אלפי שנים, ידוע כי שמאנים ומרפאים בעמים שונים השתמשו בצלילים לצורך ריפוי באמצעות: קולנים, גונגים, צלילים עיליים (אוברטונים – שירה מונגולית וטיבטית), פעמוני רוח, תופים, חלילים, דיג’ירידו (כלי נשיפה של האבוריג’ינים באוסטרליה), קערות קריסטלים ועוד.

הטיבטים גילו את צלילי התהודה המיוחדים שנבעו מקערות, אשר נוצרו משבע מתכות שונות, כולל כסף וזהב, על-פי שבעת כוכבי הלכת. הלאמות הטיבטים (מנהיגים דתיים), אשר למדו כי לצלילים ישנה השפעה רבה על גוף האדם הפיזי-מנטלי-רגשי, השתמשו בהם למדיטציה וריפוי על-ידי הקשה בקצב משתנה על הקערות השונות. ככל שהקערה גדולה יותר, צלילה נעשה עמוק ונמוך יותר.

למדע כיום ידוע, על-פי מחקרים בנושא, כי למוסיקה ישנה השפעה על גלי המוח והעברתם מגלי בטא לגלי אלפא ותטא, על מערכת העצבים, על הבלוטות האנדוקריניות המפרישות הורמונים, על המערכת החיסונית ומכאן על מצב נפשו ובריאותו של החולה.

בתהליך הטיפול, המתאים לכל הגילאים, חלק מהקערות מונחות סביב האדם וחלק על פלג גופו (לרוב על גבי העצמות המוליכות את הצליל). המטפל מקיש בקערה באמצעות מקל עץ מיוחד (חשוף או מלופף בעור או בבד לבד) או מסובב את העץ סביב קצה דופן הקערה בתנועה מעגלית, וכך מאפשר לתדרים הנובעים מהקערות להדהד ולרטוט אל ההילה, האיברים ונוזלי הגוף של האדם.

בניסויו המתועד של ד”ר מסארו אימוטו, ניתן לראות כיצד מולקולות המים משתנות כאשר הם נחשפים לצלילים שונים. ועכשיו תחשבו מה זה עושה לגוף שעשוי מ 75% מים. נסו לשים מעט מים בתוך קערה טיבטית וסובבו את המקל סביב קצה דופן הקערה, במהרה תראו את המים רוטטים, ממש רוקדים ומתיזים לכל עבר.

צליל הקערה, הפעמון או הגונג מכיל הרבה מאוד צלילים נלווים (אוברטונים). ניתן ממש לשמוע את הצלילים השונים מהדהדים אל החלל.

האדם, שומע את הצלילים השמימיים וחש את הויברציות הזורמות בגופו. הצלילים חודרים אל הגוף והנשמה ומביאים אותו לעולם של שלווה, הרפיה עמוקה ואיזון אנרגטי מיידי. הרטט חודר את התאים והאיברים הפנימיים, משפיע על גלי המוח והמערכת העצבית ומסייע במצבים של לחץ ומתח, פתיחת אזורים חסומים וחיזוק הכוח הטבעי של הגוף לרפא את עצמו.

לאחר כ – 10 דקות טיפול, האדם חש קלילות ואף ריחוף קל, התמסרות לצלילים, שמרפים את מחשבותיו ואת מתח שריריו. רגשות שליליים מתנדפים ומכאובים נרגעים בעזרת צלילי הפעמונים.

בפעם הראשונה שחוויתי טיפול בצליל, הרגשתי ממש כיצד גבי רוטט בתדר הקערה והמחשבות הולכות לאיבוד. תחושה שממש חודרת את נימי רגשותיי ומכניסה אותי להרפיה עמוקה פנימה, אל תוך תוכי, מקום כל כך שליו ורגוע. תענוג אמיתי לחוות פינה שלווה כל כך, בחיים שזורמים באינטנסיביות. קמתי בתחושה כי ישנתי שנת ישרים, במשך לילה שלם.

אני מזמינה אתכם לבוא לפגישה אישית (הכוללת טיפול אנרגטי וטיפול בצליל), בכל נושא המעסיק אתכם בשלב זה בחייכם או להצטרף לקורס “פשוט לתקשר פשוט“, לפתח את היכולת הטבעית שלכם לתקשר ולקבל מסרים בעבור עצמכם ויקירכם, על-מנת שתוכלו ללכת את דרככם ביתר קלילות ושמחה.

לקביעת מועד לפגישה / להצטרף לקורס: דברו איתי.

 

         שלכם באהבה

רלי


תגובות

טיפול בצליל — תגובה אחת

  1. ניסיתי להתקשר הבוקר.
    האם הטיפול יכול להקל על גב תחתון שמאלי תפוס עקב שני בלטים בעמוד השדרה?
    אשמח לתאם כבר להיום כי אני סובלת כבר מיום חמישי.
    תודה,
    אפרת- 054-4515873

הגיבי

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>