מדיטציה - רלי וורןתהליך המדיטציה מאפשר לאדם להתחבר לעצמו, להביט פנימה באופן מרוכז ועמוק, ולפתח מודעות גדולה יותר על עצמו ועל סיטואציות שונות בחייו.

קיימות שיטות רבות ומגוונות לתרגול מדיטציה, ניתן לתרגלה באופן עצמאי, וגם לשלבה בסדנאות קבוצתיות לדוגמא:

♥      מדיטציית ריכוז

♥      מדיטציית התבוננות (ויפאסנה)

      מדיטציית טרנסנדנטלית

♥      מדיטציית הליכה

♥      מדיטציית צליל

♥      מדיטציה סופית

♥      מדיטציה בשחייה….

במסורות המזרח הרחוק מקובל לחשוב כי מדיטציה יכולה להוביל ל”הארה”, מצב בו עובר האדם למצב תודעתי עליון ונשגב, ומתאר את יציאתו ממחזור הלידה והמוות הנצחי. מאידך, מושג “הארה” מבטא יותר את המקום בו האדם מבין את עצמו ויוצר אחדות בתוכו, ומכאן יכול לחיות חיים מלאים, בריאים ומאושרים של הגשמה ומימוש עצמי בעודו בחיים.

בדיקות מדעיות גילו, כי בעת תרגול מדיטציה יורדת רמת הלקטוזה בדם וצריכת החמצן של המודטים יורדת ב 17%. כמו כן, כמות גלי התטא של המוח עולה (בדומה למצב שלפני שינה) וקצב הנשימה וקצב הלב מואט. מודטים אף מסוגלים יותר לחוות ולחיות בדיוק את הרגע הזה של “כאן ועכשיו”.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין צורך לוותר על מחשבות. מחשבות הן חלק מהמדיטציה ויש לאפשר להם להגיע ולחלוף. תוך כדי התרכזות בנשימה עולות בך שאלות, תשובות, תובנות ופתרונות לגבי עצמך והסביבה.

התנוחה המקובלת נעשית בשיכול רגליים, בגב וצוואר זקופים, ידיים פתוחות לצדדים, שרירי גוף רפויים וכבדים, מצב שדומה לטרום שינה, אך חשוב שנשב בנוח ו”נשכח” מהגוף. ניתן כמובן לשבת בכסא ואף לשכב. אין כללי ברזל, מה שחשוב הוא שלך יהיה נוח.

מדיטציה יכולה להימשך שלוש דקות ועד שעות ביממה. יש שמתרגלים אותה באופן קבוע בשעות הבוקר, בשעות הערב או בשניהם. אפילו חמש דקות של מדיטציה יכולה להרגיע את הנפש והגוף. רצוי למצוא מקום שקט, נוח, לנתק טלפונים, להדליק נר או קטורת, להתלבש בנוחות ולנשום אל הבטן (כמו תינוקות), שהיא נשימה עמוקה יותר.

ככל שתתרגלו מדיטציה כך הכניסה אליה תהיה מהירה יותר, עמוקה יותר המחשבות יפחתו וההתמסרות תגדל. רצוי בתור התחלה לתרגל מדיטציה בעזרת הנחייה מודרכת ועם הזמן לתרגל לבד.

המדיטציה משמשת כלי נפלא לשיפור בריאותנו ואיכות חיינו. באמצעותה ניתן:

♥      להעלות את רמת האנרגיה הכללית.

♥      לחזק את האינטואיציה.

♥      לטפל בחסימות פיסיות.

♥      להרפות ולשחרר לחצים.

♥      להתמודדות עם כעסים, מתח, לחץ וחרדות.

♥      ליצור איזון, שלווה, רוגע ובהירות מנטלית ורגשית.

♥      להגביר את היצירתיות.

♥      מעודדת חשיבה חיובית.

♥      להקלה בנדודי שינה.

♥      עוזרת ומקלה בכאבי ראש, התקפי אסטמה וירידת לחץ דם.

♥      עוזרת בטיפול במקרים של הסתיידות עורקים, סרטן הערמונית וחולי פסוריאזיס.

♥      מורידה את הצורך בשימוש בסמים ואלכוהול.

      מפחיתה את הצורך בתרופות בקרב הסובלים מדכאון קליני.

♥      מחזקת את המערכת החיסונית ומעלה את רמת הנוגדנים בדם.(אנשים מודטים פחות חולים מאחרים).

♥      עוזרת בקבלת החלטות ופתרון בעיות.

♥      משפרת קשב וריכוז.

♥      מחזקת תהליכי עיבוד נתונים, זיכרון ויצירה.

אני מזמינה אתכם לבוא לפגישה אישית, בכל נושא המעסיק אתכם בשלב זה בחייכם או להצטרף לקורס “פשוט לתקשר פשוט, לפתח את היכולת הטבעית שלכם לתקשר ולקבל מסרים בעבור עצמכם ויקירכם, על-מנת שתוכלו ללכת את דרככם ביתר קלילות ושמחה.

לקביעת מועד לפגישה / להצטרף לקורס: דברו איתי.

 

שלכם באהבה

רלי


תגובות

מדיטציה — אין תגובות

הגיבי

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>