מה הסיפור שלך?

 

  • פשוט לי עם רלי - לספר את הסיפור שלךמהו הכלי החזק, שאם תבינו איך הוא עובד, תוכלו ברגע לשנות את חייכם?
  • האם אתם השחקנים או הבמאים של חייכם?
  • מהו הסיפור שאתם מספרים לעצמכם?

נדמה שהעולם מתנהל היום על כדורי ספידים, כמו אבן המתגלגלת לה במדרון,  התופסת יותר ויותר תאוצה. אנו לא מספיקים להתרגל למוצר חדש שיצא, וכבר יוצא לו עדכון או גרסה חדשה. אנו מוצפים במידע הגדל מיום ליום, לעומת היכולת להכיל ולעמוד בקצב העדכונים וההתרחשויות שהולך ופוחת. אין לנו סבלנות יותר לשום דבר. אנו רוצים הכול ובזמן קצר. רוצים הכול, כאן ועכשיו. שיטת הזבנג וגמרנו.

פעם, היתה לנו הסבלנות לקרוא לעומק מלל רב, היום קוראים כמה שורות ועוברים הלאה, ובכלל עדיף סרטון, ושגם הוא יהיה קצר. נראה שהעולם כולו מאובחן היום עם בעיית קשב וריכוז.

אם פעם הסתפקנו בללמוד תחום אחד בו התמקצענו ואיתו נשארנו לאורך שנים, הרי שהיום אנו נדרשים, בנוסף להיותנו מקצוענים, גם להיות מולטי-טאסקינג ולהפגין ידע בעוד נושאים. אנו נדרשים ללמוד ולהתחדש כל הזמן, ולהמציא נושאים ודברים חדשים ללא הרף. הצורך להשתנות ולשנות הולך וצובר תאוצה. מי שקופא על השמרים, ולא מיד עולה על עגלת השינוי, או יותר נכון רכבת האקספרס לשינוי, נשאר ומדשדש מאחור. אני בטוחה שאתם יכולים להזדהות איתי.

אני אישית מאמינה שיש לפעמים מקום ל”זבנג וגמרנו” ולצמוח גם מידע מהיר וזמין, אך על מנת לא להישאר שטחיים יש צורך להעמיק את הידע, היכולת, הכלים, התובנות, הערכים בלמידה ועשיית דרך גם לעומק, בדרך שהיא קצת יותר מתמשכת, אך שמצמיחה שורשים חזקים.

העולם העכשווי משתנה לעולם וירטואלי יותר ויותר. אני מוצאת את עצמי לפעמים עוצרת הכול לרגע וחשה כמו בסרט “המטריקס”, בו אני ממש חווה את העולם הזה כאשליה. דמיינו שהתיישבנו עכשיו על כסא בחנות משחקים וירטואליים, מחברים אותנו לאלקטרודות ששולחות פולסים חשמליים אל המודע והתת-מודע שלנו, ואנו נכנסים לתוך עולם אשלייתי בו אנו השחקנים הראשיים, החיים בתוך סרט דמיוני; אלא שהסרט מרגיש לנו אמיתי עד כדי כך, ששכחנו שחיברו אותנו לאלקטרודות ושאנו בעצם עדיין בחנות המשחקים.

עבורי, חוויה זו היא ממש חוויה פיזית, דרכה אני חשה את ההבדל בין עולם הרוח לעולם החומר, בעודי עדיין בגוף ובהכרה מלאה, ללא שום תהליך של דמיון מודרך או פתיחת ערוץ אנרגטי. מה שמראה שמסך הערפל, הוילון שבין העולמות, הולך ומצטמצם ונהיה דקיק יותר ויותר.

אני מאמינה ששום דבר אינו מקרי, ושהחיים מזמנים לנו את המראות והחוויות בהתאם למצב הצבירה של ההתפתחות שלנו. לכן, שלא במקרה, צפיתי לאחרונה בסדרה המתנהלת בסגנון המערב הפרוע, המתארת רובוטיים שנראים אנושיים לכל דבר, ומתפקדים על פי תסריט מובנה שהוכנס למערכת שלהם. אני יודעת, נשמע הזוי לגמרי, אך בכל זאת מעורר לא מעט מחשבה.

אחת מהרובוטים היא דמות נשית מושכת ועדינה, שבתסריט שלה נכתב שאין לה יכולת לירות באקדח גם אם היא רוצה. באחד הפרקים, מראים שהיא מתחילה לקלוט שהיא חיה “בסרט”, ובהפתעה גמורה מצליחה ללחוץ על ההדק. שואלים אותה איך היא עשתה את זה? והיא עונה: שיניתי את הסיפור, שאני לא חייבת להיות העלמה העדינה, שצריך להציל אותה. כלומר, ברגע שהיא שינתה את הסיפור הפנימי שלה, היא יכלה לפעול בניגוד לכל “תוכנה” שמנהלת אותה.

אם רובוט יכול לעשות זאת, אז למה לא אנחנו?

או אולי כדאי לשאול, האם אנו לא “הרובוטים” כאן במשחק החיים? רק מעוררת מקום למחשבה….

כל עוד אנו חיים בסיפור, שאנו מספרים לעצמנו: כתוצאה ממה שחווינו, שאמרו לנו שזה מי שאנחנו ומה אנו יכולים או לא יכולים, שהחברה מכתיבה לאיך אנו צריכים להיות, מה מקובל או אפשרי ואנחנו מאמינים לזה, אנו בעצם חיים את התסריט המובנה, שהוכנס לנו למערכת ופועלים באוטומט.

השינוי מתרחש ברגע שאנו תופסים, שאנחנו יכולים לאמץ ולבחור כל תסריט שמתאים לנו, ולחוות את עצמנו דרכו:

  • שינוי תודעה בנושא ערך עצמי – אם אני רוצה לחוות את עצמי כאישה חזקה, שיודעת לעמוד על שלה ולהשיג את מטרותיי ולא כאישה במצוקה שצריך להצילה, עלי לשנות את התסריט, את הסיפור שאני מספרת לעצמי. ביום ששיניתי את הסיפור שלי: שאני אלמנה, לבד עם שני ילדים, שקשה לי ואני מחכה לאביר על הסוס הלבן שיציל אותי לסיפור: שאני חזקה ויכולה ליצור בעצמי את כל מה שאני רוצה, ושהגיע הזמן להפסיק לחכות, חיי החלו להשתנות. 
  • שינוי תודעה בנושא בריאותי – אם אתם מספרים לעצמכם את הסיפור שבגלל המצב הבריאותי אתם לא יכולים להשיג את העבודה שאתם רוצים, ליצור זוגיות, לטייל בעולם….ל…..(השלימו את שלכם), זה הזמן לשנות את הסיפור: שלמרות המצב הבריאותי, ואף בזכותו, אתם מסוגלים למצוא את הדרכים, האמצעים והפתרונות כדי להשיג את מטרותיכם. יש לא מעט עדויות על אנשים מופלאים קטועי גפיים, עיוורים או פגועי נפש שהשיגו את “הבלתי אפשרי” וחיים חיים שלמים ומאושרים. למה? כי הם שינו את הסיפור שהם מספרים לעצמם.
  • שינוי תודעה בנושא כלכלי – אתם אולי מספרים לעצמכם את הסיפור שהמצב במשק קשה, יש תחרות, אין מספיק עבודות, המשכורות נמוכות או שאתם לא מסוגלים להיות עצמאיים או יתכן שאתם כן עושים וזה עדיין לא קורה. לא משנה מה הסיפור שאתם מאמינים בו, יש לכם סיפור פנימי והוא זה שמשאיר אתכם בחסר. שנו את הסיפור והאמינו בו: יש שפע לכולם. העבודה שאתם רוצים עם המשכורת שאתם רוצים או העסק שאתם חולמים עליו אפשרי ובהישג יד ושיש לכם את כל היכולת להגשימו. מכאן, קדימה לעבודה… לעשות ולא להפסיק עד שזה קורה – ויש הרבה מה לעשות!
  • שינוי תודעה בנושא הזוגי – אם אתם רוצים זוגיות או לשפר זוגיות קיימת – אם הסיפור שאתם מספרים לעצמכם הוא שאין מישהו כזה שיתאים לי, שתמיד זה או המראה או התוכן או יותר גרוע שאני לא שווה מספיק או תמיד רואים מה לא בסדר בבן/ת הזוג שלכם – זה הזמן לשנות את הסיפור ו”לשחק” משחק אחר בסרט חייכם.

וכך, בכל נושא ונושא. אנו מאמצים תסריטים מובנים, ביודעין או שלא ביודעין, והם אלה שמנהלים אותנו ולא מאפשרים לנו להיות או להגשים את רצונותינו. כאשר אנו מצליחים לרגע לעשות זום-אאוט עם המצלמה הפנימית שלנו, ולראות את עצמנו, את חיינו ואת האחרים, נוכל לבחור באותו הרגע לספר סיפור אחר ולשנות את הסרט.

אז איך עושים את זה?

זה עניין של רגע. אבל באמת רגע. ברגע אחד להבין מה הסיפור שאני מספרת לעצמי, וברגע אחר לבחור לספר לעצמי סיפור אחר, ואז הכול משתנה.

איך משנים את הסיפור ברגע?

במילה אחת: מודעות.

לשנות את הסיפור זה עניין של רגע, לא יותר מכך, אך כדי לחשוף את הסיפור שצריך לשנות, צר לי, פה אין זבנג וגמרנו. אין דרך אחרת. רק כשנסכים להתבונן פנימה על עצמנו, ללמוד להכיר את עצמנו באמת: את המהות האותנטית (הנשמתית) שלנו, את רצונותינו האמתיים, את החוזקות והחולשות, את הפחדים וכפתורי ההפעלה שלנו, מה מקדם או מה עוצר אותנו, מה לחזק ומה לשחרר. להכיר את כל חלקינו, של האגו ושל הנשמה, של החומר ושל הרוח. אז, גם נחשפים הסיפורים, שאנו מספרים לעצמנו.

ככל שלא נוותר ונסכים להאיר בזרקור את עצמנו, כך באותה המהירות נשנה את מה שלא עובד. כך נרגיש אחרת ונברא את המציאות שאנו רוצים בחיינו. זה תלוי בנו באיזו מהירות אנו מסכימים לחשוף את הסיפורים. לכל אחד יש את הקצב הנכון לו.

ובמילה שנייה – תקשור(ת)

תקשור(ת) עם האני האותנטי-נשמתי שלנו ודרכו עם ההכוונה הגבוהה והמלווים שלנו, עם המקור והבריאה עצמה, שעוזרים לנו לעשות את הזום-אאוט ולראות את התמונה השלמה של המציאות ושל “משחק החיים”.

יחדיו, המודעות והתקשור(ת) עוזרים לנו לשנות את הסיפור, לבחור ולדייק את דרכינו, לקבל מסרים, תובנות ותשובות כיצד לשנות את מה שלא עובד או חסר ולממש את הפוטנציאל הגבוהה ביותר שלנו בכל נושא ותחום בחיינו: המקצועי, הזוגי, הכלכלי, הבריאותי, המשפחתי, ההתפתחותי, היצירתי ועוד ועוד.

מזמינה אתכם לדרך של אהבה לעצמכם, לדרך של צמיחה מודעת והתפתחות רוחנית מואצת לחיזוק הקשר עם “האני האותנטי” וההדרכה הגבוהה שלכם, ולהצטרף אלי לקורס הקרוב של פשוט לתקשר פשוט לאומנות התקשור(ת) וההתפתחות המודעת – לחצו כאן לפרטים נוספים.

מחכה לכם באהבה,

לחיי הסיפור האותנטי!

תודה שנכחתם בסבלנות ובהכלה של ידע זה.

אם אהבתם – אשמח ללייק ו/או לשיתוף,

ואם אתם רוצים לחוות דעה,

אשמח לתגובות/הארות/פרגון שלכם

שלכם באהבה,

רלי וורן

הגדלת טקסט
ניגודיות