רייקי – אנרגיית החיים האוניברסלית

 מקור המילה רייקי ביפנית:

ריי      – תודעה של כוח עליון.

קי       – אנרגיית החיים האוניברסלית, אשר זורמת בכל.

רייקי   – אנרגיית חיים אוניברסלית, שמכוונת על ידי תודעה של כוח עליון.

 

כאשר אנרגיית החיים זורמת בחופשיות, אנו מרגישים במלואנו, בטוחים בעצמנו, מלאים שמחת חיים ומוכנים להתמודד אם האתגרים שבחיינו. כאשר אנרגיית החיים ירודה וזורמת באיטיות, עקב חסימות וחוסר איזון, נרגיש חלשים, עייפים וחסרי אנרגיה וחיות, מכאן, מחלות יכולות להתפתח.

סגירת השדות האנרגטיים עקב מחשבות ורגשות שליליים, בין אם הם מודעים או לא, יוצרת בעיה בזרימת ה"קי" בתוכנו. סימוכין על כך ניתן למצוא במחקרים מדעיים, שאנשים אופטימיים ובעלי תקווה ומחשבה חיובית, מחלימים מהר יותר מחבריהם הפסימיים.

 

היסטוריה בקצרה: רייקי הינה שיטת טיפול עתיקת יומין בת אלפי שנים, אך אבדה עם התרחקות האדם מן הטבע. אנרגיית הרייקי התגלתה מחדש על-ידי ד"ר מיקאו אוסואי מיפן, במאה ה-19, נזיר ומנהל בית ספר לכמרים בקיוטו, לאחר שיצא למסע לגילוי עצמי וחווה בדרך הארה.

לאחר שתלמידיו שאלו אותו לגבי שיטות ריפוי עתיקות ולא ידע לענות, החליט לצאת למסע נדודים במקומות רבים לחיפוש התשובה. בין שלל המקומות, הגיע לצפון הודו, למד שם בודהיזם וחקר את כתבי הקודש. שם למד גם על בודהה, שיכול היה לרפא באמצעות ידיו.

בהמשך, הגיע ד"ר מיקאו למנזר זן בודהיסטי, והחל ללמוד את הסוטרות שנכתבו בסנסקריט. בתוכן מצא סמלים ונוסחאות ריפוי, שנכתבו לפני 2,000 שנה. מכיוון שהיה לו קושי להבינן, החליט לעלות להר קוריימה הקדוש, לעסוק במדיטציה ולצום, עד שתתגלה בפניו התשובה. הוא אסף 21 אבנים, ובכל יום זרק אבן מההר. ביום ה- 21 התשובה נגלתה בפניו והוא הבין את משמעות האנרגיה והסמלים.

 

בדרכו למטה בחזרה אל הכפר, טיפל באנשים באמצעות הסמלים והעברת האנרגיה וניסח את חמשת עקרונות הרייקי:

 

"רק היום,

אל תכעס

אל תדאג

היה אסיר תודה

עבוד קשה

והיה אדיב לאחרים"

 

ד"ר אוסואי נדד ברחבי יפן ולימד רייקי, ובהמשך העביר את השרביט לד"ר צ'וג'ירו הייאשי, רופא בצבא היפני. בין תלמידיו נמנתה הוואיו טקאטה, אשר הביאה את השיטה למערב, ומשם נפוצה ברחבי העולם באמצעות תלמידיה.

 

הטיפול ברייקי רואה את האדם כמכלול של גוף-נפש-רוח. אנרגיית הרייקי היא אנרגיה קוסמית, נקיה וטהורה, המגיעה ממקור של אהבה ללא תנאי של היקום. ניתן לטפל בה בבטחה, לכל מטרה ולכל מצב. היא אינה יכולה להזיק בשום צורה. להפך, ככל שנרבה, הרי זה משובח. אנרגיית החיים מטפלת בשורש הבעיה:

 

ברמה הפיסית:        מחלות, כאבים, חיזוק המערכת החיסונית, הפריה (רצ"ב כתבה בנושא), הטענה אנרגטית.

ברמה המנטאלית:   משנה דפוסי חשיבה והתנהגות, שפיטה וביקורת של המודע והתת-מודע.

ברמה הרגשית:       משחררת כעסים, מתחים, טראומות, פחדים וחרדות. יוצרת הרפיה ומשרה רוגע ושלווה

ברמת הרוחנית:       מחברת לייעוד ברמת הנשמה, לאינטואיציה, לעצמי הגבוה, למודעות, ומעודדת את האדם להתפתחות חיובית.

 

אנרגיית הרייקי, משנה את איכות החיים, זורמת בגוף דרך השדה האנרגטי שלנו, מנקה, משחררת חסימות, שנובעות מחוסר איזון ואינן נחוצות לנו, מטעינה ומאפשרת לכוח החיים שלנו לזרום ולגוף לרפא את עצמו.

היא משמשת גם כרפואה מונעת, ומתאימה את עצמה לכל אחד ולכל גיל בהתאם למה שנכון בעבורו. לכן, כל אדם מגיב באופן שונה לכל טיפול.

ניתן גם להקרין את אנרגיית החיים על צמחים, בעלי-חיים ומזון, ולטפל ברייקי בין אם אתם מאמינים בה או לא.

 

הזרמת אנרגיית החיים אל המטופל נעשית בלבוש מלא באמצעות מגע קל, דרך הנחת כפות הידיים בעדינות במרכזי האנרגיה של האדם, הראשיות והמשניות (צ'אקרות) או מעט מעליהן, ועוברת דרך כפות הידיים של המטפל אל המטופל. המטפל משמש "צינור" בלבד להעברת אנרגיית החיים ואינו מעביר אנרגיות משל עצמו, כך שגם המטפל מקבל טיפול.

 

האנרגיה חודרת אל הגוף וזורמת בדיוק לאותם אזורים ומערכות, בכל הרבדים של גוף-נפש-רוח, בהם קיימת חסימה אנרגטית וחוסר איזון. לא פעם קרה לי שמטופל חש בזמן טיפול, כאשר הידיים שלי מונחות למשל באזור הרגליים והוא חש שהידיים שלי מונחות למשל באזור הראש, ולא מבין איך זה יתכן. כמו כן, ישנם מטופלים המדווחים שהם חשים שישנם "ידיים נוספות" מעבר לידיים שלי, המטפלות בהם, זרימה בכל מיני אזורים בגוף, תחושות חום, קור, עקצוצים, נימולים, התגלות של תמונות ומסרים והרפיה מאוד עמוקה של כל הגוף.

 

אנרגיית הרייקי מעצימה ומחזקת אנרגיות ריפוי אחרות ברפואה משלימה כמו הילינג, דיקור, רפלקסולוגיה ועוד, ואינה מתנגשת עם טיפולים ותרופות קונוונציונליים, אלא מקצרת תהליכי החלמה ומפחיתה תופעות לוואי.

 

גם טיפול רייקי בודד, מעצים, משחרר ומנקה את האנרגיות החוסמות ותורם להרגשה טובה ובריאה יותר. כמובן, כשמודבר במחלות ממושכות, כרוניות וממאירות נדרשת סדרה ארוכה של טיפולים על מנת להקל על הסימפטומים ולשחרר את הבעיה.

 

הוסמכתי כמאסטר רייקי טיפולי ברמות גבוהות של תדרי אנרגיית החיים:

אוסואי          – רמות 1 – 3

קארונה         – רמות 1 – 2

לייטריין         – רמות 1 – 6

ככל שמתחברים לתדרים גבוהים יותר, הטיפול באמצעות אנרגיית החיים מעמיק, עוצמתי ואפקטיבי יותר.

 

אני מזמינה אתכם לקרוא את הכתבה בהמשך ולחוות בעצמכם אנרגיה נפלאה זו, על מנת לנקות, לתקן, להקל ולאזן את מערכות הגוף-נפש-רוח שלכם, ולעזור לעצמכם ללכת את דרככם בקלילות.

להזמנת טיפול ברייקי – אנרגיית החיים האוניברסלית: דברו איתי.

 מאחלת לכולכם בריאות טובה ואריכות ימים, מימוש והגשמה מלאה את מי שהנכם.

 

שלכם באהבה

רלי

 

 

"טיפול בשיטת רייקי מגביר את הסיכוי להצלחה בהפריה מלאכותית”

"מגלה מחקר חדש במרכז הרפואי “העמק

מאת- פליקס פריש

טיפול בשיטת “רייקי” לנשים העוברות הפריה חוץ גופיית מעלה את הסיכוי להיכנס להריון ב- 75 אחוז. כך עולה ממחקר חדש שבוצע במרכז הרפואי “העמק” בעפולה.

במחקר שנערך בתחילת השנה במחלקת היולדות במרכז הרפואי העמק, נבדקו 104 נשים בגילאי 32-31, שעברו הפריה חוץ גופיית. במהלך החזרת העובר המופרה אל הרחם, עברו כמה מן הנשים טיפול בשיטת רייקי, שהחל כמה דקות לפני החזרת העובר ונמשך גם כרבע שעה לאחר התהליך הרפואי.

יותר מ-45 אחוז מן הנשים שטופלו ברייקי הצליחו להרות, ואילו מבין הנשים שעברו טיפולי הפריה רגילים, הרו רק 26.6 אחוז – האחוז הממוצע של הריונות בהפריה חוץ גופיית.

רייקי הנה שיטת טיפול אלטרנטיבית שהובאה למערב מן המזרח הרחוק. הטיפול בשיטה זו כולל “ריחוף” של ידי המטפל בקרבה רבה לגוף המטופל, והעברת אנרגיה לאזור שבסביבתו נעות הידיים.

מנהל מחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי העמק, פרופ’ אליעזר שלו, אמר בתום המחקר כי “המפגש בין הרפואה המערבית המודרנית לבין תפיסות שמקורן במזרח הרחוק, כדוגמת רייקי, מלווה בחשדנות הדדית”. לדבריו, “האלמנט המתסכל בהפריה החוץ גופיית הוא הניגוד בין הטכנולוגיות המשוכללות והידע המקצועי הרב לבין אחוזי ההצלחה הנמוכים יחסית”.

פרופ’ שלו אמר כי הטיפול המשלים הגביר את הנינוחות והרוגע בקרב המטופלות. “העבודה על הצד הרגשי והפסיכולוגי אצל האישה הוא לא פחות לגיטימי מכל גישה רפואית טהורה”, סיכם פרופ’ שלו.

מעריב, 7 בספטמבר, 1998 


תגובות

רייקי — אין תגובות

הגיבי

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>