קלפי טארוט - רלי וורןקלפי הטארוט (Tarot) מכילים אוסף של חוקים קוסמיים, המוצפנים באמצעות הסמלים והציורים שעל גבי הקלפים. הם מאפשרים לנו להתבונן על כל אדם או סיטואציה מנקודת מבט גבוהה יותר, ולראות את מה שקשה לנו לראות (“העין רואה את הכול חוץ מאשר את עצמה”). הקלפים חושפים בפנינו את האמת הפנימית ועוזרים לנו להבין כיצד אנו יכולים לשנות את דרכינו כדי לחיות את חיינו במלאות שלמה.

בתרבות המערבית, קלפי הטארוט נתפסים ככלי לניבוי העתיד, אם כי כיום הגישה נוטה יותר לראותם ככלי להסתכלות פנימה להבנת אישיות האדם והמצב, על מנת לעזור לו להתפתח ולהגשים את עצמו.

מקורן של קלפי הטארוט נתון למחלוקת. יש אומרים שמקורן של החפיסות העתיקות ביותר בצפון איטליה, עוד מתקופת המאה ה- 15, שאז עוד נקראו “קלפי הנצחונות”. אך ידוע כי באטליה, במאה ה-16 השתמשו בקלפים במשחק שנקרא “טארוקי” (לא ידוע מקור השם).

הקריאה בקלפי הטארוט צברה תאוצה בין המאות ה- 18 וה- 19.

כיום, החפיסה הפופולרית והנפוצה ביותר היא חפיסת “טארוט ריידר-ווייט”. ארתור אדוארד ווייט, היה חבר במסדר “השחר המוזהב”, אגודת סתרים שפעלה באנגליה בסוף המאה ה- 19, ובשנת 1909 פרסם את קלפי הטארוט שיצר, המעוצבים לפי עקרונות המסדר ותורותיו.

קארל יונג היה הפסיכולוג הראשון שהשתמש בקלפי הטארוט לטיפול באנשים, תוך התייחסותו לקלפים כמייצגים ארכיטיפים, כלומר טיפוסים הקיימים בתת מודע הקולקטיבי של בני האדם.

יש שסבורים שמקור הקלפים במצרים העתיקה, והובאו לאירופה על ידי הצוענים ומקורה במילה “טה-רוש” שפירושה דרך – דרך מסע חייו של האדם.

יש שמקשרים את הקלפים לתורה: בהיפוך אותיות מקבלים את המילה “תורה” המופיעה גם בקלף “הכוהנת הגדולה”.

יש שמקשרים את הקלפים למילה היוונית “רוטה” שפירושה גלגל החיים/הגורל.

עם הגעת הקלפים לצרפת, ניתן להם השם “טארוט”, שם זה דבק עד היום הזה.

הקלפים נחלקים לשתי ארקנות (סודות):

הארקנה הגדולה: מונה 22 קלפים, לב החפיסה. כל קלף מייצג נושא, מספר נומרולוגי, אות מהא’-ב’ העברי, חיבור לאסטרולוגיה ובכלל מייצגים אוסף של אלמנטים מרכזיים בחוויה האנושית כגון: אהבה, זוגיות, תקשורת, חופש וכו’. כאשר אחד מהם מופיע בפריסה, פירוש הדבר כי הנושא שהוא מעלה הוא בעל משמעות רבה. במאה העשרים פיתח עדן גריי את הגישה הידועה בשם “מסע השוטה” המתאר את היכולת להבין את דרך התפתחות האדם בשלביו השונים.

הארקנה הקטנה: מונה 56 קלפים המחולקים לארבע סדרות של 14 קלפים, כל סדרה מורכבת מקלפים ממוספרים מקלף האס ועד 10 ועוד ארבעה קלפי חצר. קלפי הארקנה הקטנה מתחברים אל חיי העשייה ודאגות היומיום:

סדרת המטות          – אלמנט האש (כשרונות, אינטואיציה, רצונות)

סדרת הגביעים        – אלמנט המים (רגישות, יחסי אנוש, אמוציונלי).

סדרת החרבות        – אלמנט האוויר (חשיבה, שכל, אמונות, לוגיקה).

סדרת המטבעות     – אלמנט האדמה (מעשי, חומרי, כלכלי, קריירה).

קלפי החצר              – נער, אביר, מלכה, מלך.

הקריאה מתחילה בשאלת השואל, וכאן ישנה חשיבות מאוד גדולה לדיוק בניסוח השאלה. הקלפים נטרפים ונחצים באופן אקראי על-ידי השואל, הבוחר מהם בהתאם לפריסה במערך מסוים של קורא הקלפים.

הפריסה מעלה למודע רבדים נסתרים ולא מודעים של תבניות חשיבה, אמונות, דפוסים, פרדיגמות וקארמות (שיעורים) שאותם יש לשחרר. באמצעות הקלפים ניתן לגעת בנושאים שונים כגון: עבודה, כלכלה, זוגיות, מצב בריאותי, מערכות יחסים, תבניות חשיבה ואישיות ועוד…

כן, אפשר לנבא גם את העתיד, אך יש לזכור כי זו לא מטרת הפתיחה ויכולה אף להוות “נבואה המגשימה את עצמה”. המטרה העיקרית היא לעזור לאדם לרפא, לכוון את עצמו ולתת לו את הכוח לפעול ולשנות את הרצוי עבורו.

קורא בקלפי הטארוט לרוב הינו גם מתקשר ולכן חשוב שהקורא יהיה ערוץ נקי למידע של ריפוי והכוונה, למען טובתו העליונה של השואל וכל המעורבים. להתייחס בכבוד הראוי לקריאה בקלפים, מעצם היותם כלי אנרגטי לקבלת מידע תבוני לריפוי והכוונה.

חשוב לזכור כי קלפי הטארוט אינם יכולים לקחת מאיתנו את יכולת ההחלטה, אלא לעזור לנו להגיע להחלטה הנכונה ביותר. זהו רק פוטנציאל בדרך המבקש להישמע, אך אנו אלה שנבחר אם לממש את הפוטנציאל או לא – בחירה חופשית. האדם יכול למנוע ולשנות במודע, את העתיד לבוא.

אני מזמינה אתכם לבוא לפגישה אישית, בכל נושא המעסיק אתכם בשלב זה בחייכם או להצטרף לקורס “פשוט לתקשר פשוט”, לפתח את היכולת הטבעית שלכם לתקשר ולקבל מסרים בעבור עצמכם ויקירכם, על-מנת שתוכלו ללכת את דרככם ביתר קלילות ושמחה.

לקביעת מועד לפגישה / להצטרף לקורס: דברו איתי.

 שלכם באהבה

רלי


תגובות

טארוט — אין תגובות

הגיבי

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>