קלפי-מודעותלקלפי מודעות שמות רבים: קלפי מראה, קלפים טיפוליים, קלפי סיפור מטפוריים (קס”מ), קלפי מסרים, קלפי אימון, קלפים השלכתיים, קלפים אסוציאטיביים ועוד, אך המשותף לכולם היא ההבנה כי הקלפים משמשים אמצעי השלכה והבעה של תכנים לא מודעים, מעולמו הפנימי של האדם.

אין מדובר בקלפי נבוי וחיזוי כדוגמת קלפי הטארוט, כי אם בכלי העושה שימוש בתמונות, מילים ומטאפורות לפתיחת דלת אל התת-מודע, אל “העצמי היודע” הקיים אצל כל אחד ואחת מאתנו. אמצעי לקבל הדרכה מהקול הפנימי שלנו, להעלות אל המודע את מה שנכון לנו לדעת על עצמנו (פחדים, חולשות, חוזקות, אמונות, ראיית העולם שלי, מה מפעיל אותי ועוד), כדי שנוכל להרחיב ולשנות את פועלנו ולממש את מי שנועדנו להיות.

ישנם מאות אם לא אלפי סוגים של קלפים המאפשרים מגוון רחב של גירויים והתייחסויות. הקלפים נחלקים לשלושה סוגים עיקריים:

  1. קלפי תמונה: ריאליים או מופשטים (האונה הימנית): פונים יותר לאינטואיציה, לרגשות, לזכרונות ולאסוציאציות, שהמיינד שלנו הדחיק או מקשה עלינו להעלות אל המודע.
  2. קלפי תמונה ומילה/משפט: פונים גם לאינטואיציה וגם לאינטלקט, ויוצרים גשר בין הביטוי הרגשי לבין הביטוי המילולי.
  3. קלפי מילה/ים (האונה השמאלית): פונים יותר אל המיינד, הרציונל, האינטלקט, הפן המילולי של החשיבה.

האונה הימנית, בניגוד לאונה השמאלית, מאפשרת לנו לפתח ראיה שונה, תפיסות ותבניות חדשות של עצמנו ושל המציאות, בדרך יצירתית ומחדשת, ומשם ליצור שינוי. הנפש שלנו “מדברת” בתמונות, ברגשות ולכן קלפי תמונה מאפשרים לנו לחדור דרך המיינד של התבניות הישנות, לחשוף את האמת הפנימית, להסיר מסכות ולחוות את עצמנו כפי שאנו באמת.

לקלפים אין פירוש חד-משמעי. הפרשנות נובעת מתוך עולמו הפנימי של האדם שבחר בקלף, בין אם בצורה גלויה (ניתן לראות מה מצוי בקלף) או סמויה (קלפים הפוכים), ורואה את המציאות כפי שהוא חווה אותה. הקלף תמיד חיובי ובא לעורר מודעות, על מנת לעזור לאדם לשנות במודע את מה שאינו משרת אותו.

עבודה עם קלפים מחזקת את היכולת של האדם לעצור לרגע, להתבונן, לבטא רגשות ומחשבות, ומאפשרת תקשורת מילולית תוך-אישית ובינאישית ביתר קלות. ניתן להשתמש בקלפים בעבודה אישית או קבוצתית, בתהליכי אימון, להורים, מורים, מנהלים ובעבודת צוות לארגונים ומוסדות שונים, ומיועדת לכל הגילאים. העבודה עם הקלפים אף עוזרת ביצירת קשר ואמון בין אנשים תוך כדי משחק חוויתי, ללא תחרות או ביקורת.

קלפי מודעות מאפשרים לנו לשפר את צורת ודרך ההתמודדות שלנו, בצמתי החלטה מרכזיים בחיינו, ולמצוא פתרונות חדשים לבעיות ישנות בנושאים שונים כגון:

      התמודדות עם מצבי לחץ ומשבר, ההופכים להזדמנות.

      בחינת מערכות יחסים וזוגיות.

      בחינת מסגרת העבודה.

      חוסר אונים וחוסר פעולה.

      דימוי עצמי ומחשבות שליליות.

      תפיסת העצמי ומה מפעיל אותי: אמונות, פרדיגמות, דעות קדומות…

      פתיחות והבעה רגשית.

      שיפור מיומנויות תקשורת בין אישית ותוך אישית.

      יצירת חזון אישי.

      מינוף של מטרות, יעדים, רצונות וצרכים ליצירת שינוי וצמיחה.

      התפתחות אישית וצמיחה רוחנית.

      פיתוח צוות ויכולת הקשבה והכלה את השונה.

      פיתוח יצירתיות ודמיון.

ובכלל, דרך של התבוננות ותקשורת פתוחה אל עצמנו ואל העולם הסובב אותנו. דווקא מתוך החיבור אל הרגש, הדמיון והאסוציאציה עולות תשובות מפתיעות במידע ובדיוק שבהן.

מעצם היותי מתקשרת, ניתנה לי האפשרות להתייחס אל הקלפים אף כ”קלפי מסרים מהאני העליון” של האדם, ומכאן להוסיף מידע וזוויות הסתכלות נוספות לפרשנות של האדם את עצמו.

אני מזמינה אתכם לבוא לפגישה אישית / ליווי תהליכי, בכל נושא המעסיק אתכם בשלב זה בחייכם או להצטרף לקורס “פשוט לתקשר פשוט”, לפתח את היכולת הטבעית שלכם לתקשר ולקבל מסרים בעבור עצמכם ויקירכם, על-מנת שתוכלו ללכת את דרככם ביתר קלילות ושמחה.

לקביעת מועד לפגישה / להצטרף לקורס: דברו איתי. 

                 שלכם באהבה

                            רלי                                                                                                                                                                                                          

 

                                                                            

                                     


תגובות

קלפי מודעות — אין תגובות

הגיבי

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>